Bakır tufal bir geri dönüşüm ürünüdür. Bakır tufal bakırın sıcak haddelerde işlenmesi sonucunda oksitlenme sonucunda ortaya çıkan bir maddedir. Bu madde tehlikesiz olup geri dönüşüme uygundur. Bakır tufal alış satışını firmamızdan yapabilirsiniz. Bakırın işlenmesi sırasında ortaya çıkan bu maddenin satışı ve alımı yapılmaktadır.

Bakır Tufal Nedir?

Demir çekil sektöründe sıklıkla kullanılan tufal kavramı çelik üretimi sonucunda ortaya çıkan bir maddedir. Çekik üretimi sonrasında yüksek sıcaklıktan dolayı çeliğin yüzeyinde oksijen ile buluşması sonrasında demir oksit tabakası bulunur. Bu tabakaya demir tufali denir ve geri dönüştürülerek tekrar kullanılır. Aynı şekilde bakırın işlenmesi sonucunda oluşan bakır oksit sonucunda da bakır tufali ortaya çıkar.

Bakır Tufali Kullanımı

Bakır tufal, çıkarılmış olan saf bakırın bakır külçe haline getirilirken yüksek sıcaklık ve oksijen ile birleşme sonucunda bakır külçe yüzeyinde ince bir tabaka oluşur. Bu tabakanın yüzeyden alınır ve bakır tufal olarak tekrara işlenebilir. Bakır tufal satışı yapılmakta olup bu ürünler pek çok alanda kullanılabilmektedir.

Bakır Kullanım Alanları Nelerdir?

Bakır çok iyi bir elektrik iletkeni olduğu için bakır tel olarak işlenir ve elektrik ve elektronik sektörünün pek çok alanında kullanılmaktadır. Bakır elektrik ve elektronik sektörünün dışında kalaylanarak mutfak eşyası olarak kullanılır. Kalaylama işleminden geçen bakır mutfak alanında kullanılmaktadır.

Bakır inşaat sektöründe de kullanılan bir metaldir. Ayrıca bakır metali diğer metaller ile karıştırılarak ya da metallerin kaplanması ile de kullanılmaktadır. Ayrıca süs eşyası üretiminde ya da takı yapımında da kullanılan bir üründür.

Bakır Çamuru

Bakır çamuru selenyum ve tellür içerin bir maddedir. Bakır çamuru elde etmek için saf bakırın içerisinde platin, pladyum, anot gibi farklı elementler eklenir. Bakır çamuru otomotiv sektöründe en çok kullanılan maddelerden olup uzun yıllardan beri kullanılan bir maddedir. Bakır çamuru kolay işlenebilir olduğu için pek çok sanayi alanında da kullanılmaktadır.

Hurda Bakır

Hurda bakır alım satımı yapılarak bu hurda bakır ürünlerin geri dönüştürülmesi sağlanır. Hurda alım satımı ile pek çok hurda ürün geri dönüşüm sayesinde yeni bir ürün olarak karşımıza çıkar.

Önceki yazıSonraki yazı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WordPress Theme